softie-fb-logo

Tester automatyzujący

Kurs Tester Automatyzujący kierujemy do osób chcących nauczyć się programować testy automatyczne oraz płynniej poruszać się w środowiskach informatycznych.

Dla kogo?

Kurs Tester Automatyzujący kierujemy do osób, które mają przynajmniej podstawową wiedzę na temat testowania oprogramowania i chciałyby znacząco zwiększyć swoje umiejętności techniczne i zacząć automatyzować testy.

Kurs ten porusza takie zagadnienia jak programowanie w języku Java, Selenium Webdriver, testy wydajności, bazy danych, testowanie webserwisów. Ze zdobytą wiedzą bez problemu rozpoczniesz pracę jako tester automatyzujący w skomplikowanych projektach informatycznych.

W trakcie kursu poznasz odpowiednie narzędzia, dobre praktyki oraz wiele zagadnień ze świata IT, z którymi najprawdopodobniej zetkniesz się jako tester automatyzujący.

Osobom po tym kursie oferujemy wsparcie w rozwoju kariery oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia na odpowiadającym umiejętnościom stanowisku.

Co po kursie?

Ukończony kurs to nie wszystko i doskonale zdajemy sobie z tego sprawę.

Nasze kursy wyróżniają się od innych tym, że odbywają się w bardzo małych grupach (max 9 osób) – dzięki temu każdego naszego absolwenta traktujemy jak przyjaciela i pomagamy znaleźć pracę zgodną z jego wiedzą i oczekiwaniami. 

1. Stworzymy Twoją markę na rynku pracy

Dobre CV to nie wszystko. Wiemy, jak ważna jest pewność siebie, dlatego nasz zespół HR przeszkoli Cię z kompetencji miękkich. Zdobędziesz niezbędne umiejętności interpersonalne, które przećwiczysz na kolejnym etapie - próbnej rozmowie rekrutacyjnej.

2. Rozmowa rekrutacyjna

Kluczowym etapem na koniec kursu jest odbycie pełnego procesu rekrutacyjnego.
Na początek pod okiem rekruterów przygotujesz swoje CV. Następnie w bezpiecznych warunkach przejdziesz przez wszystkie etapy rekrutacji. Zaczniesz od rozmowy z pracownikiem HR, kończąc na rozmowie technicznej.

3. Pomożemy Ci w poszukiwaniu pracy

Ten etap jest najważniejszy dla nas i dla większości naszych kursantów. Dołożymy wszelkich starań, żeby każdy nasz absolwent znalazł idealną dla siebie pracę.
Pomaga nam w tym duża znajomość rynku i kontakty biznesowe w największych firmach IT w Polsce.

Obecnie nie prowadzimy zapisów na ten kurs. 

Zapoznaj się z kursem Tester Oprogramowania, który ma zbliżony zakres.

Program kursu

1. Programowanie w języku Java część 1

Skonfigurujesz własne środowisko do programowania w języku Java (JDK, IntelliJ Idea) oraz poznasz podstawowe pojęcia związane z programowaniem w tym języku.

Podstawy programowania w języku Java.
Poznasz teorię programowania, dobre praktyki oraz napiszesz pierwsze aplikacje.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji żeby wyjaśnić wszystkie wątpliwości powstałe w ciągu zajęć lub podczas wykonywania zadania domowego.

2. Programowanie w języku Java część 2

Kontynuacja wprowadzenia do języka Java. Dowiesz się także czym jest system kontroli wersji GIT.

Programowanie obiektowe w języku Java.
Poznasz zasady programowania obiektowego, dowiesz się czym są wzorce projektowe i jak ich używać.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji żeby wyjaśnić wszystkie wątpliwości powstałe w ciągu zajęć lub podczas wykonywania zadania domowego.

3. Testy automatyczne aplikacji webowych (Selenium)

Skonfigurujesz maszynę wirtualną opartą na linux oraz poznasz podstawowe komendy terminala.
Usystematyzujesz swoją wiedzę związaną z budową stron internetowych.

Nauczysz się pisać automatyczne testy funkcjonalne w Javie z wykorzystaniem biblioteki Selenium WebDriver.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji żeby wyjaśnić wszystkie wątpliwości powstałe w ciągu zajęć lub podczas wykonywania zadania domowego.

4. Behavior-driven development (Selenium, Web Services)

Dowiesz się czym jest podejście BDD oraz poznasz podstawy Continuous Integration.

Połączysz testy pisane z użyciem Selenium z narzędziem Cucumber, które pozwoli na tworzenie testów w nowoczesnej metodzie zrozumiałej dla biznesu.

Nauczysz się testować usługi sieciowe REST oraz SOAP z wykorzystaniem odpowiednich bibliotek Java.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji żeby wyjaśnić wszystkie wątpliwości powstałe w ciągu zajęć lub podczas wykonywania zadania domowego.

5. Testy wydajnościowe (Apache jMeter)

Poznasz teorię testów wydajnościowych, ich rodzaje oraz zasady wykonywania.

Poznasz jedno z najpopularniejszych i najlepszych narzędzi do testów wydajnościowych Apache jMeter. Nauczysz się układać i wykonywać testy wydajnościowe, które będą symulować ruch prawdziwych użytkowników aplikacji webowych.

Przećwiczysz podstawowe operacje na bazie danych takie jak odczyt, modyfikacja czy dodawanie i usuwanie danych.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji żeby wyjaśnić wszystkie wątpliwości powstałe w ciągu zajęć lub podczas wykonywania zadania domowego.

6. Linux, Docker, Selenium Grid, spotkanie z HR oraz projekt końcowy.

Szybkie przypomnienie wszystkich zagadnień poruszonych podczas szkolenia, które przygotuje Ciebie do test końcowego.

Nauczysz się sprawnie korzystać z systemu Linux. 
Poznasz ideę konteneryzacji i korzystając z Dockera przygotujesz środowisko Selenium Grid.

Wspólnie zaczniemy pracę nad Twoim projektem końcowym. Przedstawimy aplikację i razem stworzymy pierwsze testy.

Dowiesz się jak stworzyć dobre CV, co jest poszukiwane na rynku pracy i jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej.

Porozmawiamy o wynikach testów kompetencji oraz postępach w projekcie końcowym.

Projekt końcowy

Pod naszym okiem stworzysz projekt testów automatycznych aplikacji webowej, który będzie najlepszą wizytówką Twoich umiejętności technicznych w CV.

Obecnie nie prowadzimy zapisów na ten kurs. 

Zapoznaj się z kursem Tester Oprogramowania, który ma zbliżony zakres.

Nasi trenerzy

Ucz się pod okiem doświadczonych specjalistów!

Maciek

Analityk testów z 9-letnim doświadczeniem w automatyzacji i testach wydajności. Żywo zainteresowany szeroko pojętym bezpieczeństwem teleinformatycznym.

Paweł

Tester automatyzujący, trener, scrum master. W wolnym czasie interesuje się motocyklami oraz historią.

Mariusz

QA Automation Engineer związany z obszarem testów od ponad 9 lat. Prywatnie fan astronomii oraz były kibic reprezentacji Polski w piłkę nożną.

FAQ - Najczęściej Zadawane pytania

Jeśli masz przynajmniej niewielkie doświadczenie w zgłaszaniu defektów, testowaniu, czy wymyślaniu przypadków testowych, to kurs Testera Automatyzującego jest dla Ciebie! Jeśli pracowałeś na innym stanowisku, ale masz pojęcie jak wygląda proces dostarczania oprogramowania, również dasz sobie radę.

Jeśli masz doświadczenie na innych, pokrewnych stanowiskach w IT (np. analityk biznesowy, dokumentalista) lub ukończyłeś kurs Tester Manualny, to jak najbardziej możesz przystąpić do kursu. Natomiast jeśli nie posiadasz żadnego doświadczenia w organizacjach o profilu IT zalecamy zacząć od kursu Tester Manualny z wprowadzeniem do automatyzacji.

Prework to materiały, które prześlemy Ci przed każdym spotkaniem. Zawiera on krótkie wprowadzenie w zagadnienia, które będą omawiane na zajęciach. Znajdą się tam również instrukcje instalacji programów, które będą niezbędne podczas zajęć. W przypadku jakichkolwiek problemów lub wątpliwości będziemy do Twojej dyspozycji podczas dodatkowych konsultacji online, które odbywają się po każdym spotkaniu.

Po każdej edycji zbieramy listę absolwentów, którzy chcieliby znaleźć lub zmienić pracę. 

  • Na początek przygotujesz profesjonalne CV pod okiem rekruterów technicznych i pracowników HR, którzy na co dzień rekrutują specjalistów IT.
  • Drugim etapem jest test kompetencji technicznych, do którego przystąpisz na koniec kursu. Jeśli wyrazisz zgodę, to Twoim wynikiem podzielimy się z naszymi firmami partnerskimi. 
  • Następnie przekażemy Twój profil do firm partnerskich informując je, jakie umiejętności nabyłeś w ramach kursu.
  • Pod naszym okiem stworzysz projekt testów automatycznych, który będziesz mógł umieścić w publicznym repozytorium i załączyć do niego link w CV. Będzie on najlepszą wizytówką Twoich umiejętności technicznych, zwłaszcza, jeśli nie masz doświadczenia komercyjnego. Pracodawcy bardzo dobrze patrzą na osoby, które mimo braku stażu mogą pochwalić się swoimi projektami.

Oczywiście! Po każdym spotkaniu dajemy naszym kursantom parę dni na przyswojenie wiedzy i umawiamy się na konsultacje online (dla chętnych), podczas których odpowiadamy na wszelkie pytania i omawiamy zadania.

Na kurs prosimy przyjść z własnym komputerem.

Oczywiście, skontaktuj się z nami i cena zostanie ustalona indywidualnie. Możesz liczyć na zniżkę. Nie zapomnij, że możliwe są również płatności w ratach.

Do każdego zagadnienia nasi kursanci otrzymują materiały. Zarówno przed (prework, wprowadzenie teoretyczne) jak i po każdym spotkaniu (prezentacje, zadania dla chętnych). 

Kursy odbywają się co 2 tygodnie w soboty i niedziele między 9:00, a 17:00. Jeśli potrzebujesz dokładnego harmonogramu spotkań skontaktuj się z nami 🙂

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego dostępnego na stronie. Nie zapomnij podać swoich danych kontaktowych: telefonu i adresu e-mail. Zadzwonimy do Ciebie w ciągu 24 godzin, odpowiemy na wszystkie pytania i załatwimy wspólnie wszystkie formalności.

Komputer powinien pozwalać na bezproblemową pracę z kilkoma aplikacjami uruchomionymi jednocześnie. Sugerowana konfiguracja:

  • System operacyjny Windows 7 lub nowszy (Linux/MacOS)
  • Procesor Intel i5,
  • Minimum 4 GB RAM,
  • Minimum 10 GB wolnego miejsca na dysku,
  • Karta WiFi.

System płatności w ratach jest bardzo elastyczny, dlatego prosimy o kontakt w celu wybrania dla Ciebie najlepszego rozwiązania.