Tester oprogramowania z wprowadzeniem do automatyzacji
Kurs tester oprogramowania z wprowadzeniem do automatyzacji kierujemy do osób chcących rozpocząć karierę w branży IT na stanowisku testera oprogramowania
- Zdalny - na żywo
- Weekendowy
- 15.04 - 24.06
- 116 godzin
- Max 14 osób
- Płatność w ratach 0%
-
od
4600 zł4400 zł!
Dla kogo?
Chciałbyś rozpocząć karierę w branży IT? Jednym z najlepszych sposobów jest nauka testowania oprogramowania. Kurs jest kierowany do wszystkich osób, które swobodnie posługują się oprogramowaniem komputerowym w codziennych czynnościach, a teraz chcą powiązać z tym swoją karierę zawodową.
W trakcie kursu zapoznasz się z najlepszymi praktykami testerskimi, poznasz typy i rodzaje testów oraz wspomagające je narzędzia. Zrozumiesz znaczenie testowania w firmie IT oraz metodyki wytwarzania oprogramowania. Poznasz także podstawy programowania w języku Java oraz napiszesz testy automatyczne do aplikacji webowych z wykorzystaniem Selenium WebDriver.
Kurs powstał w oparciu o analizę aktualnych trendów w branży IT, potrzeby firm rekrutujących oraz opinie firm dostarczających specjalistów IT.
Osobom po tym kursie oferujemy wsparcie w rozwoju kariery oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia na odpowiadającym umiejętnościom stanowisko.
Dostępne pakiety
Wybierz pakiet dopasowany do Twoich potrzeb
Plan standardowy
Pełny kurs dla Testera Oprogramowania.Możliwość zdania egzaminu we własnym zakresie.
-
Raty 0%
-
Pre-work
-
Kurs właściwy
-
Konsultacje
-
Projekt końcowy
-
Wsparcie w poszukiwaniu pracy
-
Plan rozszerzony
Pełny kurs dla Testera Oprogramowania.Cena zawiera podejście do egzaminu ISTQB®.
-
Raty 0%
-
Pre-work
-
Kurs właściwy
-
Konsultacje
-
Projekt końcowy
-
Wsparcie w poszukiwaniu pracy
-
Egzamin ISTQB®
Co po kursie?
Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że ukończony kurs to nie wszystko.
Nasze kursy wyróżniają się od innych tym, że odbywają się w bardzo małych grupach (max 12 osób) – dzięki temu każdego naszego absolwenta traktujemy jak przyjaciela i pomagamy znaleźć pracę zgodną z jego wiedzą i oczekiwaniami.
1. Stworzymy Twoją markę na rynku pracy
Trener pomoże Ci przygotować profesjonalne CV oraz stworzyć własne repozytorium na GitHub. Swoje CV skonsultujesz z Trenerem mającym doświadczenie w rekrutacjach, a podczas kursu przygotujesz projekt, który możesz umieścić w swoim repozytorium.
2. Rozmowa rekrutacyjna
Kluczowym elementem kursu jest przygotowanie do rozmów rekrutacyjnych. Na kursie omówimy zagadnienia, które pojawiają się na rozmowach rekrutacyjnych i przećwiczymy odpowiedzi na popularne pytania. Trener opowie o tym, jak wygląda rekrutacja Testera Oprogramowania i zwróci uwagę również na umiejętności i kompetencje miękkie (soft-skills).
3. Pomożemy Ci w poszukiwaniu pracy
Ten etap jest najważniejszy dla nas i dla większości naszych kursantów.
Dołożymy wszelkich starań, żeby każdy nasz absolwent znalazł idealną dla siebie pracę.
Pomaga nam w tym duża znajomość rynku i kontakty biznesowe w największych firmach IT w Polsce.
Nasi absolwenci pracują w:
Opinie o kursie Tester Oprogramowania z wprowadzeniem do automatyzacji








Program kursu
Prework: Wstęp do testowania oprogramowania. Dzięki dostarczonym przez nas materiałom skonfigurujesz własne środowisko do testowania oprogramowania, aby być gotowym na zajęcia praktyczne podczas trwania kursu.
Warsztaty: Dowiesz się, czym jest testowanie oprogramowania i jak to wygląda w praktyce.
Poznasz podstawowe definicje i terminy związane z testowaniem oprogramowania.
✓ Jak działa firma IT?
✓ Jak powstaje oprogramowanie?
✓ Kim jest tester?
✓ Czym jest testowanie?
✓ Podział testów
✓ Proces testowy
✓ Przypadek testowy
✓ Zgłoszenie błędu
✓ Testy niefunkcjonalne
✓ Dokumentacja projektowa
✓ Projektowanie przypadków testowych
✓ Ćwiczenia z tworzenia przypadków testowych
Konsultacje: Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Wyjaśniamy wątpliwości powstałe w ciągu zajęć lub podczas wykonywania zadania domowego.
Prework: Testowanie w metodyce SCRUM. Zapoznasz się z interfejsem oraz obsługą podstawowych programów i narzędzi wykorzystywanych w pracy każdego testera oprogramowania. Dowiesz się, czym jest SCRUM.
Warsztaty: Nauczysz się testować manualnie aplikacje webowe. Napiszesz swoje pierwsze zgłoszenia błędów.
Zapoznasz się z narzędziami wspomagającymi testowanie i prowadzenie projektów informatycznych.
Dodatkowo oswoisz się z pracą w metodyce Scrum.
✓ Wprowadzenie do Scrum/Agile
✓ Inne metodyki wytwarzania oprogramowania
✓ Budowa strony internetowej
✓ Ćwiczenia z HTML, CSS, Javascript
✓ Chrome DevTools – Elements
✓ Powszechne błędy na stronach internetowych
✓ Testing challenge – ćwiczenia z testowania aplikacji webowych
✓ Front-end vs back-end
✓ Testowanie na urządzeniach mobilnych
✓ Chrome Devtools – Network
✓ Testowanie na podstawie przypadków testowych
✓ Dane testowe
✓ SEO, Analiza SEO
✓ Wstęp do automatyzacji – Selenium IDE
Konsultacje: Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Wyjaśniamy wątpliwości powstałe w ciągu zajęć lub podczas wykonywania zadania domowego.
Prework: Testowanie Web Serwisów i Baz Danych. Dowiesz się, czym jest Web Service oraz poznasz różnice między protokołem REST i SOAP.
Dodatkowo skonfigurujesz połączenie do bazy danych MySQL.
Warsztaty 1. Web Services: Nauczysz się testować usługi sieciowe działające w protokołach REST oraz SOAP z wykorzystaniem programu Postman oraz SOAP UI.
✓ Protokół HTTP
✓ Wprowadzenie do webserwisów
✓ REST
✓ Testowanie webserwisów w Postman
✓ SOAP
✓ Testowanie SOAP w SoapUI
Warsztaty 2. Relacyjne bazy danych i język SQL: Dowiesz się, czym jest baza relacyjna i nauczysz się używać języka SQL do odczytu i modyfikacji danych w bazie MySQL.
✓ Modele baz danych
✓ Relacyjne bazy danych na przykładzie MySQL
✓ Język SQL
Konsultacje: Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Wyjaśniamy wątpliwości powstałe w ciągu zajęć lub podczas wykonywania zadania domowego.
Prework: Wprowadzenie w składnię i podstawy języka Java. Skonfigurujesz własne środowisko do programowania (JDK, IntelliJ Idea) oraz poznasz podstawowe pojęcia związane z programowanie w tym języku.
Warsztaty: Podstawy programowania w języku Java. Poznasz teorię programowania, dobre praktyki oraz napiszesz pierwsze aplikacje.
✓ Struktura pliku Java
✓ Pierwszy program
✓ Wirtualna Maszyna Java – JVM
✓ Typy zmiennych
✓ String
✓ Printf
✓ Parsowanie
✓ Operatory
✓ Scanner
✓ Metody
✓ Instrukcje warunkowe
✓ Random
✓ Pętle
✓ Tablice
✓ Kolekcje
Konsultacje: Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Wyjaśniamy wątpliwości powstałe w ciągu zajęć lub podczas wykonywania zadania domowego.
Prework: Selenium WebDriver i teoria. Dowiesz się jak zbudowana jest strona internetowa, jak używać narzędzi deweloperskich w przeglądarce oraz jak tworzyć selektory dla elementów widocznych na stronie.
Warsztaty 1. Selenium Webdriver: Nauczysz się pisać automatyczne testy funkcjonalne w Javie z wykorzystaniem biblioteki Selenium WebDriver.
✓ Wprowadzenie do JUnit
✓ Budowanie selektorów Xpath i CSS
✓ Omówienie biblioteki Selenium WebDriver
✓ Operacje na przeglądarce
✓ Podstawowe operacje na elementach strony
✓ Page Object Model i Page Factory
✓ TDD, BDD – umówienie metodyk na przykładzie biblioteki Cucumber
Warsztaty 2. Informacje o egzaminie: Przypomnienie teorii testowania. Omówienie kwestii organizacyjnych związanych z egzaminem.
Warsztaty 3. Wprowadzenie do projektu końcowego: Wspólnie zaczniemy pracę nad Twoim projektem końcowym. Przedstawimy aplikację i razem stworzymy pierwsze testy z użyciem Java, JUnit i Selenium
Warsztaty 4. HR: Dowiesz się jak stworzyć dobre CV, co jest poszukiwane na rynku pracy i jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej.
Konsultacje: Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Wyjaśniamy wątpliwości powstałe w ciągu zajęć lub podczas wykonywania zadania domowego.
Stworzysz projekt testów automatycznych aplikacji webowej, który będzie najlepszą wizytówką Twoich umiejętności technicznych w CV.
Nasi trenerzy
Ucz się pod okiem doświadczonych specjalistów!
Analityk testów z 9-letnim doświadczeniem w automatyzacji i testach wydajności. Żywo zainteresowany szeroko pojętym bezpieczeństwem teleinformatycznym.
Tester automatyzujący, trener, scrum master. W wolnym czasie interesuje się motocyklami oraz historią.
Inżynier testów automatycznych, programista Java, rekruter techniczny. Pasjonat technologii blockchain.
Związana z testowaniem oprogramowania od 5 lat. Specjalizująca się w aplikacjach webowych. Rozwijająca się w kierunku automatyzacji testów. Wolny czas wykorzystuje na szycie, chodzenie po górach, podróżowanie i aktywne spędzanie wolnego czasu.
QA tester z 5 letnim doświadczeniem. Obecnie zajmująca się automatyzacją testów. Wolny czas poświęca na żeglowanie i zgłębianie wiedzy na temat programowania sztucznej inteligencji.
Opinie o naszej szkole
FAQ - Najczęściej Zadawane Pytania
Zdecydowanie tak. Kurs jest przeznaczony dla osób, które swobodnie posługują się oprogramowaniem komputerowym w codziennych czynnościach, a teraz chcą powiązać z tym swoją karierę zawodową. Zaczynamy od podstaw!
Prework to materiały, które prześlemy Ci przed każdym spotkaniem. Zawiera on krótkie wprowadzenie w zagadnienia, które będą omawiane na zajęciach. Znajdą się tam również instrukcje instalacji programów, które będą niezbędne podczas zajęć. W przypadku jakichkolwiek problemów lub wątpliwości będziemy do Twojej dyspozycji podczas dodatkowych konsultacji online, które odbywają się po każdym spotkaniu.
Po każdej edycji zbieramy listę absolwentów, którzy chcieliby znaleźć lub zmienić pracę.
- Na początek przygotujesz profesjonalne CV pod okiem rekruterów technicznych i pracowników HR, którzy na co dzień rekrutują specjalistów IT.
- W ramach kursu zdobędziesz wiedzę, która da Ci mocne podstawy do przystąpienia do egzaminu ISTQB, który jest rozpoznawany wśród wszystkich rekruterów i pracodawców.
- Następnie przekażemy Twój profil do firm partnerskich informując je, jakie umiejętności nabyłeś w ramach kursu.
- Pod naszym okiem stworzysz projekt testów automatycznych, który będziesz mógł umieścić w publicznym repozytorium i załączyć do niego link w CV. Będzie on najlepszą wizytówką Twoich umiejętności technicznych, zwłaszcza, jeśli nie masz doświadczenia komercyjnego. Pracodawcy bardzo dobrze patrzą na osoby, które mimo braku stażu mogą pochwalić się swoimi projektami.
Oczywiście! Po każdym spotkaniu dajemy naszym kursantom parę dni na przyswojenie wiedzy i umawiamy się na konsultacje online (dla chętnych), podczas których odpowiadamy na wszelkie pytania i omawiamy zadania.
Na kurs prosimy przyjść z własnym komputerem.
Oczywiście, skontaktuj się z nami i cena zostanie ustalona indywidualnie. Możesz liczyć na zniżkę. Nie zapomnij, że możliwe są również płatności w ratach.
Do każdego zagadnienia nasi kursanci otrzymują materiały. Zarówno przed (prework, wprowadzenie teoretyczne) jak i po każdym spotkaniu (prezentacje, zadania dla chętnych).
Kursy odbywają się co 2 tygodnie w soboty i niedziele między 9:00, a 17:00. Jeśli potrzebujesz dokładnego harmonogramu spotkań skontaktuj się z nami 🙂
Wypełnij formularz zapisów na stronie http://softie.pl/zapisy Skontaktujemy się z Tobą i załatwimy wspólnie wszystkie formalności.
Komputer powinien pozwalać na bezproblemową pracę z kilkoma aplikacjami uruchomionymi jednocześnie. Sugerowana konfiguracja:
- System operacyjny Windows 7 lub nowszy (Linux/MacOS)
- Procesor Intel i5,
- Minimum 4 GB RAM,
- Minimum 10 GB wolnego miejsca na dysku,
- Karta WiFi.
System płatności w ratach jest bardzo elastyczny, dlatego prosimy o kontakt w celu wybrania dla Ciebie najlepszego rozwiązania.