kurs tester oprogramowania

Tester oprogramowania z wprowadzeniem do automatyzacji

Kurs tester oprogramowania z wprowadzeniem do automatyzacji kierujemy do osób chcących rozpocząć karierę w branży IT na stanowisku testera oprogramowania

Dla kogo?

Chciałbyś rozpocząć karierę w branży IT? Jednym z najlepszych sposobów jest nauka testowania oprogramowania. Kurs jest kierowany do wszystkich osób, które swobodnie posługują się oprogramowaniem komputerowym w codziennych czynnościach, a teraz chcą powiązać z tym swoją karierę zawodową.

W trakcie kursu zapoznasz się z najlepszymi praktykami testerskimi, poznasz typy i rodzaje testów oraz wspomagające je narzędzia. Zrozumiesz znaczenie testowania w firmie IT oraz metodyki wytwarzania oprogramowania. Poznasz także podstawy programowania w języku Java oraz napiszesz testy automatyczne do aplikacji webowych z wykorzystaniem Selenium WebDriver.

Kurs powstał w oparciu o analizę aktualnych trendów w branży IT, potrzeby firm rekrutujących oraz opinie firm dostarczających specjalistów IT. 

Osobom po tym kursie oferujemy wsparcie w rozwoju kariery oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia na odpowiadającym umiejętnościom stanowisko.

Dostępne pakiety

Wybierz pakiet dopasowany do Twoich potrzeb

Plan standardowy

Pełny kurs dla Testera Oprogramowania.
Możliwość zdania egzaminu we własnym zakresie.
4600
4400 zł
 • Raty 0%
 • Pre-work
 • Kurs właściwy
 • Konsultacje
 • Projekt końcowy
 • Wsparcie w poszukiwaniu pracy
 •  
Popularny!

Plan rozszerzony

Pełny kurs dla Testera Oprogramowania.
Cena zawiera podejście do egzaminu ISTQB®.
5100
4950 zł
 • Raty 0%
 • Pre-work
 • Kurs właściwy
 • Konsultacje
 • Projekt końcowy
 • Wsparcie w poszukiwaniu pracy
 • Egzamin ISTQB®

Co po kursie?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że ukończony kurs to nie wszystko.

Nasze kursy wyróżniają się od innych tym, że odbywają się w bardzo małych grupach (max 12 osób) – dzięki temu każdego naszego absolwenta traktujemy jak przyjaciela i pomagamy znaleźć pracę zgodną z jego wiedzą i oczekiwaniami. 

1. Stworzymy Twoją markę na rynku pracy

Trener pomoże Ci przygotować profesjonalne CV oraz stworzyć własne repozytorium na GitHub. Swoje CV skonsultujesz z Trenerem mającym doświadczenie w rekrutacjach, a podczas kursu przygotujesz projekt, który możesz umieścić w swoim repozytorium.

2. Rozmowa rekrutacyjna

Kluczowym elementem kursu jest przygotowanie do rozmów rekrutacyjnych. Na kursie omówimy zagadnienia, które pojawiają się na rozmowach rekrutacyjnych i przećwiczymy odpowiedzi na popularne pytania. Trener opowie o tym, jak wygląda rekrutacja Testera Oprogramowania i zwróci uwagę również na umiejętności i kompetencje miękkie (soft-skills).

3. Pomożemy Ci w poszukiwaniu pracy

Ten etap jest najważniejszy dla nas i dla większości naszych kursantów. Dołożymy wszelkich starań, żeby każdy nasz absolwent znalazł idealną dla siebie pracę.
Pomaga nam w tym duża znajomość rynku i kontakty biznesowe w największych firmach IT w Polsce.

Nasi absolwenci pracują w:

Opinie o kursie Tester Oprogramowania z wprowadzeniem do automatyzacji

Polecam Softie z całego serca! Wybrałam kurs "Tester oprogramowania z wprowadzeniem do Automatyzacji" i jestem mega zadowolona 🙂 Każdy z prowadzących jest super. Dużo zajęć praktycznych; jak ktoś czegoś nie rozumie, to jest tłumaczone aż do skutku. Pełen profesjonalizm i zaangażowanie!
Wiktoria
Absolwentka
Skończyłam kurs testera oprogramowania ze wstępem do automatyzacji i polecam. Nawet jak ktoś jest zupełnie zielony to sobie na koniec poautomatyzuje trochę 🙂 Chłopaki się starają i wszystko tłumaczą. Są zadania domowe i do nich jeszcze konsultacje, a jak coś to jeszcze na Slacku można męczyć - polecam, bo mają wiedzę chętnie się nią dzielą. Wielki plus za responsywność. Ogólnie kurs nastawiony na praktykę.
Kinga absolwentka
Kinga
Absolwentka
Polecam wszystkim z całego serducha Softie! Na kurs Tester Oprogramowania z Wprowadzeniem do Automatyzacji wybrałam się po pierwszym roku studiów na kierunku Informatyka. Kurs był dla mnie świetnym uzupełnieniem wiedzy i wprowadził mnie w temat testowania. Dominik, Maciek i Paweł to niesamowici prowadzący - zawsze bardzo pomocni, poświęcali nam dużo czasu również poza zajęciami. Na zajęciach zawsze panowała świetna atmosfera - było luźno, sympatycznie, zawsze profesjonalnie z wyczerpaniem tematu. Kurs polecam zarówno osobom które mają już trochę doświadczenia jak i dopiero wkraczającym w świat IT. Dzięki jeszcze raz za świetny kurs! 🙂
Karolina absolwentka
Karolina
Absolwentka
Jeśli myślicie o pierwszych krokach w IT, to rekomenduję kurs na testera. Solidne przygotowanie, wstęp do Java, Selenium. Dodatkowo na ostatnich zajęciach przygotowanie do rozmów rekrutacyjnych. Polecam!
Kamil absolwent
Kamil
Absolwent

Program kursu

Prework: Wstęp do testowania oprogramowania. Dzięki dostarczonym przez nas materiałom skonfigurujesz własne środowisko do testowania oprogramowania, aby być gotowym na zajęcia praktyczne podczas trwania kursu.

Warsztaty: Dowiesz się, czym jest testowanie oprogramowania i jak to wygląda w praktyce.
Poznasz podstawowe definicje i terminy związane z testowaniem oprogramowania.

✓ Jak działa firma IT? 
✓ Jak powstaje oprogramowanie? 
✓ Kim jest tester? 
✓ Czym jest testowanie? 
✓ Podział testów 
✓ Proces testowy 
✓ Przypadek testowy 
✓ Zgłoszenie błędu 
✓ Testy niefunkcjonalne 
✓ Dokumentacja projektowa 
✓ Projektowanie przypadków testowych 
✓ Ćwiczenia z tworzenia przypadków testowych

Konsultacje: Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Wyjaśniamy wątpliwości powstałe w ciągu zajęć lub podczas wykonywania zadania domowego.

Prework: Testowanie w metodyce SCRUM. Zapoznasz się z interfejsem oraz obsługą podstawowych programów i narzędzi wykorzystywanych w pracy każdego testera oprogramowania. Dowiesz się, czym jest SCRUM.

Warsztaty: Nauczysz się testować manualnie aplikacje webowe. Napiszesz swoje pierwsze zgłoszenia błędów.
Zapoznasz się z narzędziami wspomagającymi testowanie i prowadzenie projektów informatycznych.
Dodatkowo oswoisz się z pracą w metodyce Scrum.

✓ Wprowadzenie do Scrum/Agile
✓ Inne metodyki wytwarzania oprogramowania
✓ Budowa strony internetowej
✓ Ćwiczenia z HTML, CSS, Javascript
✓ Chrome DevTools – Elements
✓ Powszechne błędy na stronach internetowych
✓ Testing challenge – ćwiczenia z testowania aplikacji webowych
✓ Front-end vs back-end
✓ Testowanie na urządzeniach mobilnych
✓ Chrome Devtools – Network
✓ Testowanie na podstawie przypadków testowych
✓ Dane testowe
✓ SEO, Analiza SEO
✓ Wstęp do automatyzacji – Selenium IDE

Konsultacje: Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Wyjaśniamy wątpliwości powstałe w ciągu zajęć lub podczas wykonywania zadania domowego.

Prework: Testowanie Web Serwisów i Baz Danych. Dowiesz się, czym jest Web Service oraz poznasz różnice między protokołem REST i SOAP.
Dodatkowo skonfigurujesz połączenie do bazy danych MySQL.

Warsztaty 1. Web Services: Nauczysz się testować usługi sieciowe działające w protokołach REST oraz SOAP z wykorzystaniem programu Postman oraz SOAP UI.

✓ Protokół HTTP
✓ Wprowadzenie do webserwisów
✓ REST
✓ Testowanie webserwisów w Postman
✓ SOAP
✓ Testowanie SOAP w SoapUI

Warsztaty 2. Relacyjne bazy danych i język SQL: Dowiesz się, czym jest baza relacyjna i nauczysz się używać języka SQL do odczytu i modyfikacji danych w bazie MySQL.

✓ Modele baz danych
✓ Relacyjne bazy danych na przykładzie MySQL
✓ Język SQL

Konsultacje: Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Wyjaśniamy wątpliwości powstałe w ciągu zajęć lub podczas wykonywania zadania domowego.

Prework: Wprowadzenie w składnię i podstawy języka Java. Skonfigurujesz własne środowisko do programowania (JDK, IntelliJ Idea) oraz poznasz podstawowe pojęcia związane z programowanie w tym języku.

Warsztaty: Podstawy programowania w języku Java. Poznasz teorię programowania, dobre praktyki oraz napiszesz pierwsze aplikacje.

✓ Struktura pliku Java
✓ Pierwszy program
✓ Wirtualna Maszyna Java – JVM
✓ Typy zmiennych
✓ String
✓ Printf
✓ Parsowanie
✓ Operatory
✓ Scanner
✓ Metody
✓ Instrukcje warunkowe
✓ Random
✓ Pętle
✓ Tablice
✓ Kolekcje

Konsultacje: Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Wyjaśniamy wątpliwości powstałe w ciągu zajęć lub podczas wykonywania zadania domowego.

Prework: Selenium WebDriver i teoria. Dowiesz się jak zbudowana jest strona internetowa, jak używać narzędzi deweloperskich w przeglądarce oraz jak tworzyć selektory dla elementów widocznych na stronie.

Warsztaty 1. Selenium Webdriver: Nauczysz się pisać automatyczne testy funkcjonalne w Javie z wykorzystaniem biblioteki Selenium WebDriver.

✓ Wprowadzenie do JUnit 
✓ Budowanie selektorów Xpath i CSS 
✓ Omówienie biblioteki Selenium WebDriver 
✓ Operacje na przeglądarce 
✓ Podstawowe operacje na elementach strony 
✓ Page Object Model i Page Factory 
✓ TDD, BDD – umówienie metodyk na przykładzie biblioteki Cucumber

Warsztaty 2. Informacje o egzaminie: Przypomnienie teorii testowania. Omówienie kwestii organizacyjnych związanych z egzaminem.

Warsztaty 3. Wprowadzenie do projektu końcowego: Wspólnie zaczniemy pracę nad Twoim projektem końcowym. Przedstawimy aplikację i razem stworzymy pierwsze testy z użyciem Java, JUnit i Selenium 

Warsztaty 4. HR: Dowiesz się jak stworzyć dobre CV, co jest poszukiwane na rynku pracy i jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej.

Konsultacje: Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Wyjaśniamy wątpliwości powstałe w ciągu zajęć lub podczas wykonywania zadania domowego.

Kontynuowanie projektu końcowego – automatyzacja testów aplikacji webowej z użyciem Java, JUnit i Selenium.
Stworzysz projekt testów automatycznych aplikacji webowej, który będzie najlepszą wizytówką Twoich umiejętności technicznych w CV.

Nasi trenerzy

Ucz się pod okiem doświadczonych specjalistów!

Analityk testów z 9-letnim doświadczeniem w automatyzacji i testach wydajności. Żywo zainteresowany szeroko pojętym bezpieczeństwem teleinformatycznym.

Tester automatyzujący, trener, scrum master. W wolnym czasie interesuje się motocyklami oraz historią.

Inżynier testów automatycznych, programista Java, rekruter techniczny. Pasjonat technologii blockchain.

Związana z testowaniem oprogramowania od 5 lat. Specjalizująca się w aplikacjach webowych. Rozwijająca się w kierunku automatyzacji testów. Wolny czas wykorzystuje na szycie, chodzenie po górach, podróżowanie i aktywne spędzanie wolnego czasu.

QA tester z 5 letnim doświadczeniem. Obecnie zajmująca się automatyzacją testów. Wolny czas poświęca na żeglowanie i zgłębianie wiedzy na temat programowania sztucznej inteligencji.

Opinie o naszej szkole

Agnieszka FafułaAgnieszka Fafuła
09:15 01 Feb 23
Polecam :-)To nie jest zwykły kurs, w którym większość materiału to teoria. O co to, to nie 😀 Zajęcia są bardzo intensywne, wymagające dużo pracy własnej, ale nigdy nie zostajesz sam/a. Dużo praktycznych zajęć, ćwiczeń i zadań domowych. Poza zajęciami zawsze możesz skontaktować się ze swoim mentorem, który zawsze służy pomocą - nawet po skończonym kursie.Bardzo dziękuję Ewelinie, która jest dla mnie nie tylko mentorem i wzorem, ale i też mega wsparciem.
Piotr IgnaszewskiPiotr Ignaszewski
12:52 30 Jan 23
Jestem bardzo zadowolony z kursu UX/UI Designer. W 9 weekendów trenerki zrealizowały materiał z rocznej podyplomówki, czy 2 letnich studiów magisterskich i to nie po łebkach (mając świadomość jak funkcjonują studia). Poza tym było kilka niedociągnięć, ale z edycji na edycje pewnie będzie z tym lepiej. Wobec tego będąc pełnym przekonania mogę polecić ten kurs osobom niezdecydowanym. 🙂 Pozdr dla trenerek 🙂
Joanna MozolewskaJoanna Mozolewska
11:24 10 Jan 23
Polecam z całego serca kurs testerski! Niezbędna teoria a pozostały czas to czysta praktyka. Prowadząca (Angela) w bardzo przystępny sposób przeprowadziła mnie przez wszystkie zagadnienia merytoryczne, dodatkowo zarażająca pasją i entuzjazmem. Czuje się przygotowana do pracy.
Mikołaj SchonbachMikołaj Schonbach
21:44 09 Nov 22
W tym roku miałem przyjemność uczestniczyć w kursie Testera manualnego z wprowadzeniem do automatyzacji i gorąco polecam zarówno ten kurs jak i szkołę Softie.Był on prowadzony przez doświadczoną trenerkę która oprócz posiadania ogromnej wiedzy potrafiła ją świetnie przekazać. Zajęcia prócz zagadnień teoretycznych wypełnione były mnóstwem ćwiczeń a na koniec do wykonania był projekt praktyczny. Gorąco polecam szkołę Softie każdej osobie zainteresowanej wejściem do świata IT.
Piotr SzPiotr Sz
20:44 07 Nov 22
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością prowadzonych kursów. Brałem udział w kursie testera manualnego z wprowadzeniem do automatyzacji w tym roku. Nie miałem żadnego doświadczenia w testowaniu a po miesiącu od ukończenia kursu mogłem się już cieszyć nową pracą. Gdyby ktoś rok temu zapytał się mnie czy widział bym się w pracy biurowej to bym go wyśmiał :D. Warto spróbować coś zmienić w swoim życiu a dobrze zorganizowane kursy taki jak w Softie bardzo pomagają w takich zmianach. Nie żałuję decyzji o przebranżowieniu i aktualnie już zapatruje się na kurs na testera automatycznego. Najpierw oczywiście zajrzę do oferty Softie bo jeśli tylko poziom kursu na testera automatycznego będzie utrzymany na takim poziomie jak na testera manualnego to wiem że będę zadowolony z każdej wydanej na ten kurs złotówki 🙂
Jarosław OstrówkaJarosław Ostrówka
10:15 21 Oct 22
Chciałbym gorąco polecić wszystkim szkołę Softi bardzo fajna kadra przyjazna ludziom oraz gotowa do pomocy o każdej porze dnia. Wiedza jest podawana naprawdę w bardzo ciekawy i przystępny sposób dla każdego. Wiedza którą uzyskałem podczas kursu na pewno jest przydatna i na pewno mi się przyda w dalszym rozwoju swojej kariery zawodowej.
Alan KowalikAlan Kowalik
16:11 29 Sep 22
Super szkolenia, pod okiem doświadczonego testera. Duża dawka materiałów do nauki jak i sporo zadań wprowadzających nas w świat testowania. Z całego serca polecam szkołę.
Joanna BurekJoanna Burek
05:28 05 Jul 22
Brałam udział w kursie na testera oprogramowania z wstępem do automatyzacji i jestem bardzo zadowolona z przebiegu całego kursu. Zajęcia były świetnie przygotowane, prowadziła je Pani Ania, która wszystko dokładnie tłumaczyła, podawała nam mnóstwo praktycznych przykładów tak żeby każdy wszystko zrozumiał więc nawet osoba zaczynająca od zera (tak jak ja) wszystko na pewno zrozumie. Oprócz samych zajęć mieliśmy też konsultacje na których ćwiczyliśmy zagadnienia z poprzedniego spotkania, co uważam za bardzo duży plus. Jeśli ktoś się zastanawia czy warto iść na ten kurs to zdecydowanie polecam, ja nawet bym nie pomyślała na początku zajęć, że nauczę się tak wielu rzeczy. Kolejnym plusem jest świetny kontakt zarówno z prowadzącą jak i chłopakami zajmującymi się pozostałą częścią całego kursu, Pan Dominik zawsze służył pomocą i cierpliwie tłumaczył zagadnienia i tok rozwiązania projektu końcowego. Uważam, że ciężko byłoby się nauczyć tych wszystkich zagadnień samemu więc taki kurs to świetne rozwiązanie. Z czystym sumieniem polecam i gdybym miała jeszcze raz wybierać to na pewno wybrałabym szkołę SOFTIE :)Edit: dostałam pierwszą pracę po 2 miesiącach od ukończenia kursu
Elżbieta TkaczElżbieta Tkacz
08:50 13 May 22
jestem zadowolona z kursu i nie żałuję, że się zdecydowałam. Szczególnie atrakcyjna jest jego forma i sposób w jaki prowadząca podchodzi do tematu. Szczerze polecam. Duża dawka wiedzy oraz indywidualne podejście do każdego z uczestników zdecydowanie na plus.(tester manualny z wprowadzeniem do automatyzacji)
Mateusz SuchanMateusz Suchan
18:14 22 Apr 22
Szczerze polecam kurs UX/UI Designera. Świetne prowadzące przekazujące wartościową wiedzę, bardzo szczegółowe omówienie wszystkich najważniejszych aspektów i wiedzy potrzebnej do bycia UXowcem, dzięki czemu mogłem dokładnie dowiedzieć się na czym polega praca w UX. Ponadto dużo wartościowych ćwiczeń praktycznych oraz cenne materiały dla uczestników i uczestniczek kursu. Także na każdym etapie projektu zaliczeniowego na koniec kursu otrzymywałem cenne rady, uwagi i ogólnie wartościowy feedback od prowadzących, które wskazywały co powinienem poprawić. Jestem bardzo zadowolony i nie żałuję czasu i pieniędzy, które poświęciłem na ten kurs. Jeżeli rozważasz karierę w tym zawodzie to ukończenie kursu Softie może Ci bardzo ułatwić wejście do tej branży.
A LA L
14:42 17 Apr 22
Bardzo polecam tę szkołę. Jestem po kursie testera oprogramowania z wprowadzeniem do automatyzacji prowadzonym przez Angelę i uważam że to były bardzo dobrze wydane pieniądze. Program był ambitny (tak naprawdę połowa kursu była poświęcona automatyzacji), a prowadząca bardzo cierpliwa. Każda minuta zajęć była wykorzystana, głównie na zadania praktyczne.
js_loader

FAQ - Najczęściej Zadawane Pytania

Zdecydowanie tak. Kurs jest przeznaczony dla osób, które swobodnie posługują się oprogramowaniem komputerowym w codziennych czynnościach, a teraz chcą powiązać z tym swoją karierę zawodową. Zaczynamy od podstaw!

Prework to materiały, które prześlemy Ci przed każdym spotkaniem. Zawiera on krótkie wprowadzenie w zagadnienia, które będą omawiane na zajęciach. Znajdą się tam również instrukcje instalacji programów, które będą niezbędne podczas zajęć. W przypadku jakichkolwiek problemów lub wątpliwości będziemy do Twojej dyspozycji podczas dodatkowych konsultacji online, które odbywają się po każdym spotkaniu.

Po każdej edycji zbieramy listę absolwentów, którzy chcieliby znaleźć lub zmienić pracę. 

 • Na początek przygotujesz profesjonalne CV pod okiem rekruterów technicznych i pracowników HR, którzy na co dzień rekrutują specjalistów IT.
 • W ramach kursu zdobędziesz wiedzę, która da Ci mocne podstawy do przystąpienia do egzaminu ISTQB, który jest rozpoznawany wśród wszystkich rekruterów i pracodawców. 
 • Następnie przekażemy Twój profil do firm partnerskich informując je, jakie umiejętności nabyłeś w ramach kursu.
 • Pod naszym okiem stworzysz projekt testów automatycznych, który będziesz mógł umieścić w publicznym repozytorium i załączyć do niego link w CV. Będzie on najlepszą wizytówką Twoich umiejętności technicznych, zwłaszcza, jeśli nie masz doświadczenia komercyjnego. Pracodawcy bardzo dobrze patrzą na osoby, które mimo braku stażu mogą pochwalić się swoimi projektami.

Oczywiście! Po każdym spotkaniu dajemy naszym kursantom parę dni na przyswojenie wiedzy i umawiamy się na konsultacje online (dla chętnych), podczas których odpowiadamy na wszelkie pytania i omawiamy zadania.

Na kurs prosimy przyjść z własnym komputerem.

Oczywiście, skontaktuj się z nami i cena zostanie ustalona indywidualnie. Możesz liczyć na zniżkę. Nie zapomnij, że możliwe są również płatności w ratach.

Do każdego zagadnienia nasi kursanci otrzymują materiały. Zarówno przed (prework, wprowadzenie teoretyczne) jak i po każdym spotkaniu (prezentacje, zadania dla chętnych). 

Kursy odbywają się co 2 tygodnie w soboty i niedziele między 9:00, a 17:00. Jeśli potrzebujesz dokładnego harmonogramu spotkań skontaktuj się z nami 🙂

Wypełnij formularz zapisów na stronie http://softie.pl/zapisy Skontaktujemy się z Tobą i załatwimy wspólnie wszystkie formalności.

Komputer powinien pozwalać na bezproblemową pracę z kilkoma aplikacjami uruchomionymi jednocześnie. Sugerowana konfiguracja:

 • System operacyjny Windows 7 lub nowszy (Linux/MacOS)
 • Procesor Intel i5,
 • Minimum 4 GB RAM,
 • Minimum 10 GB wolnego miejsca na dysku,
 • Karta WiFi.

System płatności w ratach jest bardzo elastyczny, dlatego prosimy o kontakt w celu wybrania dla Ciebie najlepszego rozwiązania.

Rozważasz udział w kursie?

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą i odpowiemy na wszelkie pytania